CENDROWSCY S.C.
producent sit stalowych od roku 1989
SPARES
SP.
Z O.O.
dostawca części zamiennych od roku 2009

# sita strunowe

➲  strunowe

TYP L (DIN 4185/3)

Sito samoczyszczące do przesiewaczy, wykonane z drutu prostego z przesuwnymi przekładkami na podpory. Siatki z drutu fortepianowego to cienkie, wytrzymałe druty wykonane ze stali wysokowęglowej, które są wykorzystywane w różnych zastosowaniach przemysłowych, w szczególności w procesach przesiewania i filtracji. Siatki te mają długą historię sięgającą początków XIX wieku, kiedy to zostały po raz pierwszy opracowane do użytku w fortepianach. Obecnie siatki z drutu fortepianowego są szeroko stosowane w wielu gałęziach przemysłu ze względu na ich unikalne właściwości i wszechstronność.

 Historia Sit Strunowych

Początki siatek z drutu fortepianowego sięgają początku XIX wieku, kiedy to po raz pierwszy opracowano je do użytku w fortepianach. W tym czasie producenci fortepianów poszukiwali materiału, który mógłby wytwarzać czysty, rezonansowy dźwięk po uderzeniu młotkami. Eksperymentowali z różnymi materiałami, w tym mosiądzem i stalą, zanim ostatecznie zdecydowali się na drut ze stali wysokowęglowej.

Ten stalowy drut został pierwotnie wyprodukowany przy użyciu procesu zwanego ciągnieniem na zimno, który polegał na przeciągnięciu drutu przez serię matryc w celu zmniejszenia jego średnicy i zwiększenia wytrzymałości. Ta metoda produkcji pozwoliła na stworzenie bardzo cienkich, mocnych drutów, które mogły zapewnić pożądaną jakość dźwięku w fortepianach.

Amar Group Logo small

AMARGROUP . PL

ZASTOSOWANIE

Do lepkich, trudnych do przesiewania materiałów, z tendencją do zalepiania standardowych sit plecionych, gdzie wymagana jest wysoka wydajność z akceptowalnie niższą żywotnością sita.

CHARAKTERYSTYKA

  • gładka powierzchnia przesiewu
  • rekomendowane do zanieczyszczonych produktów
  • znakomita wydajność
  • duża powierzchnia prześwitu
  • wyłącznie do przesiewania “na sucho"
Amar Group Logo small

AMARGROUP . PL